KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771491
*
nr 1277 1491
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Porträtt, signerad. Olja på duk, 45x37 cm
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 19:45:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 18:01:32
1
150 kr
30/9 19:39:22
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Johan Heijer
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
nr 1277 1491
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Porträtt, signerad. Olja på duk, 45x37 cm
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/9 18:01:32 | 1 | 150 kr |
| 30/9 19:39:22 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



