KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10996002

nr 1099 6002

Ivan Ivarson

(1900-1939), Sverige

Oljemålning, Ivan Ivarson (1900-1939), Signerad I Ivarson, stadsmotiv med hustak & kyrka, Olja på kartongpannå, 44, 5x34

Konditionsrapport: repa/repor

Ivan Ivarson, svensk målare född i Göteborg 1900, död i Paris 1939.

Utrop:

20.000 kr

Såld:

54.000 kr

måndag 27 mars 2017
kl 18:33:03

  • Klassiska
  • 27 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ivan Ivarson

Läs mer om Ivan Ivarson