KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809269

nr 1180 9269

Ivan Hoflund

(1887-1948), Sverige

Oljemålning, Ivan Hoflund (1887-1948), Sverige. Ölandsmotiv. Signerad, daterad 1934. Olja på duk, 35x50 cm

Ivan Hoflund, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 30 april 2018
kl 19:09:34

30/4 18:51:09 1      Vinnande bud

Ivan Hoflund

Läs mer om Ivan Hoflund