KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9614078
*
nr 961 4078
Oljemålning
Helge Eskild, 1951, "Kvasthusbroen aften", 43 x 59
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 19:25:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 11:03:39
1
800 kr
11/5 19:10:39
2
800 kr
11/5 19:10:40
1
800 kr (Budbetjänt)
11/5 19:11:12
2
Vinnande bud
11/5 19:14:11
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge eskild olja oljemålning oljemålningar
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25
-
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31
-
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44
-
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09
-
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 4078
Oljemålning
Helge Eskild, 1951, "Kvasthusbroen aften", 43 x 59
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 11:03:39 | 1 | 800 kr |
11/5 19:10:39 | 2 | 800 kr |
11/5 19:10:40 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/5 19:11:12 | 2 | Vinnande bud |
11/5 19:14:11 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge eskild olja oljemålning oljemålningar
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25 -
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31 -
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44 -
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09 -
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32