bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344119



*

nr 934 4119


Gösta Ydström

(1861-1952), Sverige


Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952), Jägare, 63x88


Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 20:07:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 12:50:20 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Gösta Ydström

Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.

Läs mer om Gösta Ydström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta ydström jaktmotiv jägare olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8002 Olja/tempera
    Stefano Beccari (f. 1944), Sverige, Komposition, 5..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 19:06
  • 9330 Oljemålning
    A. Dahl, skogsmotiv. Signerad, 1920. Olja på duk, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 19:11
  • 9076 Oljemålning
    Aarne Eerto (f. 1906), Finland. Signerad, daterad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 18:59
  • 8551 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Söder Mälarstra..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 18:08
  • 9327 Oljemålning
    Albert Handell, "Winter problems". Signerad, dater..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 20:03
  • 9294 Oljemålning
    Albert Pütz, signerad, Landskap. Olja på duk, 80x1..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 20:03




Ladda ner broschyr