bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344119



*

nr 934 4119


Gösta Ydström

(1861-1952), Sverige


Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952), Jägare, 63x88


Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 20:07:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 12:50:20 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Gösta Ydström

Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.

Läs mer om Gösta Ydström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta ydström jaktmotiv jägare olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1034 Collage
    Kristina Laurent (f. 1943), Sverige. Figur. Signer..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 19:21
  • 1115 Olja på litogr..
    Marika Lang (f. 1961), Sverige. Wenner-Gren Center..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 18:37
  • 4313 Oljemålning
    A Lidqvist, Signerad, skata i höstlandskap. Olja p..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 18:02
  • 2174 Oljemålning
    A Nilsson, fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 37x46 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 19:49
  • 4038 Oljemålning
    Alfred Wetterstrand, Hässjor. Signerad, daterad -0..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 18:49
  • 1018 Oljemålning
    Anneli Nilsson Schelin (f. 1957), Sverige. Blomste..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 20:20




Ladda ner broschyr