KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343427

nr 1234 3427

Georg Lindström

(f. 1912), Sverige

Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Hötorget. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 60x73

Georg Lindström, svensk målare, skulptör och tecknare född 1912.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 11 februari 2019
kl 18:53:47

Georg Lindström

Läs mer om Georg Lindström