bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757327



*

nr 1275 7327


Frank Olsson

(f. 1954), Sverige


Oljemålning, Frank Olsson (f. 1954), Sverige. Clear water, signerad a tergo. Olja på duk, 140x140 cm


Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 3.200 kr (per 22:23:20)
Uppdatera
Visning

fredag 13/9, lördag 14/9, söndag 15/9 och måndag 16/9


Auktionen
avslutas:

måndag 16 september kl 20:14:28


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/9 09:27:26 1      700 kr
12/9 09:43:00 2      ledande budet*
12/9 09:58:34 3      1.000 kr
12/9 09:58:34 2      1.100 kr (Budbetjänt)
12/9 09:58:47 3      1.200 kr
12/9 09:58:47 2      1.300 kr (Budbetjänt)
14/9 14:14:55 4      1.500 kr
14/9 14:14:55 2      1.600 kr (Budbetjänt)
14/9 14:17:03 4      1.800 kr
14/9 14:17:03 2      1.900 kr (Budbetjänt)
14/9 14:17:59 4      2.200 kr
14/9 14:17:59 2      2.400 kr (Budbetjänt)
14/9 14:21:00 4      3.000 kr
14/9 14:21:00 2      3.200 kr (budbetjänt)

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Frank Olsson

Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.

Läs mer om Frank Olsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: clear water frank olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3017 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:48
  • 3020 Oljemålning
    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul R..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:01
  • 7416 Oljemålning
    2 st, Kattgränd, Södermalm, Stockholm. Signerad. O..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:09
  • 7455 Oljemålning
    4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:08




Ladda ner broschyr