KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12022647

nr 1202 2647

Evert Duhán

(1906-1982), Sverige

Oljemålning, Evert Duhán (1906-1982), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 75. Olja på duk, 38x46,5 cm, oramad

Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 september 2018
kl 18:44:33

10/9 10:42:42 1      Vinnande bud

Evert Duhán

Läs mer om Evert Duhán