KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11966126

nr 1196 6126

Carl Alexius Berndtson

(f. 1918), Sverige

Oljemålning, Carl Alexius Berndtson (f. 1918), Sverige. "The Beach Roller", Signerad CAB. Olja på duk, 73x100 cm

Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 13 augusti 2018
kl 18:50:35

Carl Alexius Berndtson

Läs mer om Carl Alexius Berndtson