KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13194006

nr 1319 4006

Anton Genberg

(1862-1939), Sverige

Oljemålning, Anton Genberg (1862-1939), Sverige. "Borgholm". Signerad, 1922. Olja på duk, 61x78cm

Konditionsrapport: färgbortfall

Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr - 2.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 08:41:20)
Uppdatera
Visning

lördag 11/4, söndag 12/4 och måndag 13/4 (Långfredag 10/4 stängt)

Auktionen
avslutas:

måndag 13 april kl 18:10:29

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Anton Genberg

Läs mer om Anton Genberg