KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13194006
*
nr 1319 4006
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, "Borgholm". Signerad, 1922. Olja på duk, 61x78cm
Kondition: färgbortfall
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 18:14:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 12:14:59
1
2.000 kr
13/4 18:07:01
2
1.800 kr
13/4 18:07:01
1
1.900 kr (Budbetjänt)
13/4 18:09:08
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Läs mer om Anton Genberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anton genberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Anton Genberg
Kondition: färgbortfall
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Anton Genberg
nr 1319 4006
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, "Borgholm". Signerad, 1922. Olja på duk, 61x78cm
Kondition: färgbortfall
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 12:14:59 | 1 | 2.000 kr |
13/4 18:07:01 | 2 | 1.800 kr |
13/4 18:07:01 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
13/4 18:09:08 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Anton Genberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anton genberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41