KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9401553
nr 940 1553
Anders Kallenberg
(1834-1902), Sverige
Oljemålning, Anders Kallenberg, kor på bete, signerad, 52x70, oramad
Kondition: slitage
Anders Kallenberg, svensk bildkonstnär född 1834, död 1902.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 februari 2015
kl 18:02:36
9/2 17:32:24
Anders Kallenberg
Läs mer om Anders Kallenberg