KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13483019

nr 1348 3019

Alfred Thörne

(1850-1916), Sverige

Oljemålning, Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Man vid fors, Signerad, 1882. Olja på pannå, 37x25 cm

Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 21 september 2020
kl 19:19:35

21/9 13:16:41 1      2.000 kr
21/9 19:13:38 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Alfred Thörne

Läs mer om Alfred Thörne