KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656623
*
nr 1365 6623
Acke Sjöstrand
(1875-1927), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 51x36 cm
Carl-Axel (Acke) Sjöstrand, svensk bildkonstnär född 1875, död 1927.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:29:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 15:41:46
1
Vinnande bud
7/12 10:26:02
2
400 kr
7/12 10:26:02
1
450 kr (Budbetjänt)
7/12 10:26:14
2
500 kr
7/12 10:26:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Sjöstrand
Carl-Axel (Acke) Sjöstrand, svensk bildkonstnär född 1875, död 1927.
Läs mer om Acke Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke sjöstrand olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Acke Sjöstrand
Carl-Axel (Acke) Sjöstrand, svensk bildkonstnär född 1875, död 1927.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Acke Sjöstrand
nr 1365 6623
Acke Sjöstrand
(1875-1927), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 51x36 cm
Carl-Axel (Acke) Sjöstrand, svensk bildkonstnär född 1875, död 1927.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/12 15:41:46 | 1 | Vinnande bud |
| 7/12 10:26:02 | 2 | 400 kr |
| 7/12 10:26:02 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 7/12 10:26:14 | 2 | 500 kr |
| 7/12 10:26:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Sjöstrand
Carl-Axel (Acke) Sjöstrand, svensk bildkonstnär född 1875, död 1927.Läs mer om Acke Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke sjöstrand olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



