KONST / Litografier / Litografi 12757161

nr 1275 7161

Peter Dahl

(1934-2019), Sverige

Litografi, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Grönlund krog&bar, onumrerad. Signerad. Motivet: 30x42 cm

Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:26:56

16/9 19:49:06 1      Vinnande bud

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
All världens barn (Lisa Larson)