KONST / Litografier / Litografi 12455512

nr 1245 5512

Albert Johansson

(1926-1998), Sverige

Litografi, Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, numrerad 80/100, daterad -67, Motivet. 48x62 cm

Konditionsrapport: missfärgningar

Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 april 2019
kl 19:03:16

31/3 04:06:51 1      Vinnande bud

Albert Johansson

Läs mer om Albert Johansson