KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 13235051

nr 1323 5051

Olle Bonniér

(1925-2016), Sverige

Gouache, Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad -62, ca 19x17 cm

Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 27 april 2020
kl 18:27:23

  • Klassiska
  • 27 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Olle Bonniér

Läs mer om Olle Bonniér
Gouache