MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 12658015

nr 1265 8015

Mats Theselius

(f. 1956), Sverige

Fåtölj, Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", Källemo. Numrerad 20/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 20/360

Mats Theselius, svensk inredningsarkitekt och formgivare född 1956.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

7.600 kr

måndag 15 juli 2019
kl 20:57:31

  • Klassiska

Mats Theselius

Läs mer om Mats Theselius