KONST / Litografier / Färglitografi 12846445

nr 1284 6445

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 3/36, Carl XII staty. Motivet: 47x34 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:55:00

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren