bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12793027



*

nr 1279 3027


Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige


Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 54/125. Motivet: 48x38 cm


Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr - 2.600 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 21:59:15)
Uppdatera
Visning

fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9


Auktionen
avslutas:

måndag 30 september kl 18:51:17


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Pierre Olofsson

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Läs mer om Pierre Olofsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7218 Färglitografi
    2 st, Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, 3..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:44
  • 6281 Färglitografi
    3 st, Frankrike. Ej signerad. Motivet: 20x32 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:19
  • 7191 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Fiskebåtar. Sig..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 19:19
  • 7343 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. PT, signerad. H..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 19:25
  • 6378 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:15
  • 6377 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:13




Ladda ner broschyr