KONST / Litografier / Färglitografi 12793027

nr 1279 3027

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 54/125. Motivet: 48x38 cm

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 30 september 2019
kl 18:51:17

22/9 21:48:13 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson