KONST / Litografier / Färglitografi 12757215

nr 1275 7215

Pär Andersson

(1926-2015), Sverige

Färglitografi, Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 229/375, Gryning. Motivet: 37x46 cm

Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:06:03

Pär Andersson

Läs mer om Pär Andersson