KONST / Litografier / Färglitografi 12757397

nr 1275 7397

Pär Andersson

(1926-2015), Sverige

Färglitografi, Pär Andersson (1926-2015), Sverige. "Forsen". Signerad, numrerad 137/200. Motivet: 39x50 cm

Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:02:04

12/9 23:25:58 1      Vinnande bud

Pär Andersson

Läs mer om Pär Andersson