KONST / Litografier / Färglitografi 13027071

nr 1302 7071

Färglitografi

Nilsson & Knall, Gamla Stan. Signerad, numrerad 309/360. Motivet: 46x60cm

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 20 januari 2020
kl 18:08:52

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.