KONST / Litografier / Färglitografi 12757353

nr 1275 7353

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Färglitografi, Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad 79,12/70, ramens innermått: 88x68 cm

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:21:12

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare