bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12757353



*

nr 1275 7353


Nils Kölare

(1930-2007), Sverige


Färglitografi, Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad 79,12/70, ramens innermått: 88x68 cm


Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 400 kr (per 22:08:17)
Uppdatera
Visning

fredag 13/9, lördag 14/9, söndag 15/9 och måndag 16/9


Auktionen
avslutas:

måndag 16 september kl 20:21:12


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/9 23:41:29 1      100 kr
12/9 09:25:09 2      150 kr
15/9 08:13:17 3      ledande budet*
15/9 21:04:36 4      350 kr
15/9 21:04:36 3      400 kr (budbetjänt)

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Nils Kölare

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Läs mer om Nils Kölare
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7218 Färglitografi
    2 st, Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, 3..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:44
  • 6281 Färglitografi
    3 st, Frankrike. Ej signerad. Motivet: 20x32 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:19
  • 7191 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Fiskebåtar. Sig..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 19:19
  • 7343 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. PT, signerad. H..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 19:25
  • 6378 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:15
  • 6377 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:13




Ladda ner broschyr