KONST / Litografier / Färglitografi 13272514

nr 1327 2514

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 40/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 maj 2020
kl 19:33:25

18/5 19:19:06 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt