KONST / Litografier / Färglitografi 13342229

nr 1334 2229

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 28/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 juni 2020
kl 19:23:12

26/6 12:38:24 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt