KONST / Litografier / Färglitografi 12848071

nr 1284 8071

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 102/360. Motivet: 27x47 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:39:47

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman