KONST / Litografier / Färglitografi 12757007

nr 1275 7007

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Färglitografi, Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 50/50, Herrviks hamn, 48x63 cm

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:29:59

14/9 22:42:50 1      Vinnande bud

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell