KONST / Litografier / Färglitografi 12847102

nr 1284 7102

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Färglitografi, Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 88/150, komposition. Motivet: 30x55 cm

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 18:40:01

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell