KONST / Litografier / Färglitografi 13027048

nr 1302 7048

Knut Gruva

(1902-1981), Sverige

Färglitografi, Knut Gruva (1902-1981), Sverige. Slussen vinter. Signerad, numrerad 288/310, daterad -73. Motivet: 24x39 cm

Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:11:02

19/1 15:41:57 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Knut Gruva

Läs mer om Knut Gruva