bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 11222022



*

nr 1122 2022


Henri Goetz

(1909-1989), Frankrike


Färglitografi, Henri Goetz (1909-1989), komposition, 45/100, motivet: 26x29


Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 augusti 2017
kl 19:42:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/8 05:05:59 1      100 kr
8/8 23:02:50 2      150 kr
10/8 14:52:11 3      200 kr
13/8 16:32:36 2      250 kr
14/8 19:06:05 4      300 kr
14/8 19:24:42 2      400 kr
14/8 19:27:26 5      700 kr
14/8 19:30:24 2      600 kr
14/8 19:30:24 5      700 kr (Budbetjänt)
14/8 19:30:45 2      800 kr
14/8 19:32:13 5      900 kr
14/8 19:37:10 2      1.000 kr
14/8 19:37:48 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Henri Goetz

Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Läs mer om Henri Goetz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz komposition litografi litografier litografiskt blad
  • 7097 Färglitografi
    4 st, Maria Larkman (f. 1964), Signerad, numrerad ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:14
  • 7109 Färglitografi
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. "utsikt frå..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 18:48
  • 2001 Färglitografi
    Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:09
  • 2010 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 20:31
  • 2047 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 7117 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Sommar i S..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 18:30




Ladda ner broschyr