KONST / Litografier / Färglitografi 11707321

nr 1170 7321

Henri Goetz

(1909-1989), Frankrike

Färglitografi, Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. Signerad och numrerad 42/45,27x48

Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 19 mars 2018
kl 19:04:23

19/3 16:41:16 1      Vinnande bud
19/3 16:41:54 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 19 mar

Henri Goetz

Läs mer om Henri Goetz