KONST / Litografier / Färglitografi 7292067
*
nr 729 2067
Gunnar Allvar
(1922-2003), Sverige
Färglitografi , Gunnar Allvar (1922-2003), Landskap, motivets mått: 40 x 50
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 17:30:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 14:11:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Allvar
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar allvar landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Gunnar Allvar
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Allvar
nr 729 2067
Gunnar Allvar
(1922-2003), Sverige
Färglitografi , Gunnar Allvar (1922-2003), Landskap, motivets mått: 40 x 50
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 14:11:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Allvar
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar allvar landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



