bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7292067



*

nr 729 2067


Gunnar Allvar

(1922-2003), Sverige


Färglitografi , Gunnar Allvar (1922-2003), Landskap, motivets mått: 40 x 50


Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 december 2011
kl 17:30:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/11 14:11:18 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Gunnar Allvar

Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.

Läs mer om Gunnar Allvar
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar allvar landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9595 Färglitografi
    2 st, Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:40
  • 9386 Färglitografi
    2 st, Christine Gunnarsson-Göhlner (f. 1957), Sver..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:07
  • 9366 Färglitografi
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Son..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:54
  • 9377 Färglitografi
    3 st, Margareta Wilk (1921-2000), Sverige. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:58
  • 9343 Färglitografi
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Södermalm. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:42
  • 9189 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. 1976,54/260..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:40




Ladda ner broschyr