KONST / Litografier / Färglitografi 12848312

nr 1284 8312

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige, daterad -72,. Signerad, numrerad 247/300, mm;41x51 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:50:45

28/10 17:09:51 1      Vinnande bud

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén