bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12354181



*

nr 1235 4181


Einar Nerman

(1888-1983), Sverige


Färglitografi, 3 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 360-upplaga. Motivet: 35x24


Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 februari 2019
kl 18:00:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/2 13:35:25 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Einar Nerman

Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.

Läs mer om Einar Nerman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar nerman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2179 Färglitografi
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Troll. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 augusti kl 20:00




Ladda ner broschyr