KONST / Litografier / Färglitografi 13058059

nr 1305 8059

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 263/ 360, , Hjortar. Motivet: 48x58 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 3 februari 2020
kl 18:41:16

3/2 17:57:40 1      Vinnande bud
3/2 18:05:17 1      Vinnande bud

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin