KONST / Litografier / Färglitografi 13496521

nr 1349 6521

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad EA 5/20, Stockholm. Motivet: 45x56 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 28 september 2020
kl 19:28:47

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin