KONST / Litografier / Färglitografi 13027043

nr 1302 7043

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 256/360, Utsikt från Södermalm, daterad -84. Motivet: 34x50 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:17:28

11/1 02:42:14 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson