KONST / Litografier / Färglitografi 13169125

nr 1316 9125

Axel Salto

(1889-1961), Danmark

Färglitografi, Axel Salto (1889-1961), Danmark. Ej numrerad. Signerad. Motivet: 40x50 cm

Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 30 mars 2020
kl 20:27:53

Axel Salto

Läs mer om Axel Salto