KONST / Litografier / Färglitografi 12944043

nr 1294 4043

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Färglitografi, Axel Olson (1899-1986), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, numrerad 11/50, strand. Motivet: 24x40.

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 2 december 2019
kl 18:16:57

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson
Rörstrand