KONST / Litografier / Färglitografi 12847192

nr 1284 7192

Arvid Widerberg

(1904-1998), Sverige

Färglitografi, Arvid Widerberg (1904-1998), Sverige. Drottningholms slott. Signerad, numrerad 235/360. Motivet: 46x51 cm

Arvid Widerberg, svensk målare och grafiker född 1904, Lund, död 1998, Malmö.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 18:49:36

Arvid Widerberg

Läs mer om Arvid Widerberg