KONST / Litografier / Färglitografi 12914107

nr 1291 4107

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Fiskare, ej numrerad. Signerad. Motivet: 79x59 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 november 2019
kl 20:21:01

25/11 20:14:08 1      Vinnande bud

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin