KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13152026

nr 1315 2026

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsning, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. "Fräkenväxter". Signerad, daterad -80. Handkolorerad etsning, Motivet: ca 18x11 cm, oramat löst blad

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 23 mars 2020
kl 19:14:44

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 23 mar

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund