KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13093554

nr 1309 3554

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1975. Signerad, numrerad 5/100. Motivet: ca 18x23 cm. Bladets mått: 21x27 cm, oramat löst blad

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 24 februari 2020
kl 19:15:48

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander