KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12455034

nr 1245 5034

Henri Goetz

(1909-1989), Frankrike

Färgetsning, Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. 6/50, signerad, 17,5x23,5

Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 1 april 2019
kl 20:55:07

Henri Goetz

Läs mer om Henri Goetz