bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 8122021



*

nr 812 2021


Henri Goetz

(1909-1989), Frankrike


Färgetsning, Henri Goetz, "Composition I", 1/50, 33 x 40


Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2013
kl 18:07:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/3 17:40:44 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Henri Goetz

Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Läs mer om Henri Goetz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt färgetsning grafik henri goetz
  • 2002 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Bon A Ti..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:17
  • 2028 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Potatis. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 19:48
  • 5085 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:29
  • 5084 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:25
  • 2037 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 20:34
  • 2027 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 19:02




Ladda ner broschyr