bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10884625



*

nr 1088 4625


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1970, 9x13


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2017
kl 18:18:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 18:06:11 1      100 kr
6/2 18:07:29 2      Vinnande bud
6/2 18:11:43 1      200 kr
6/2 18:11:43 2      250 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:10 1      300 kr
6/2 18:12:10 2      350 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:40 1      400 kr
6/2 18:12:40 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3068 Etsning
    Marja Ruta (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 20:38
  • 3534 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Kvinnor. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 19:50
  • 3328 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Hus, 1956. Motiv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 19:42
  • 3549 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1979. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 19:53
  • 2017 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 36 dagar
    23 mars kl 18:59
  • 2016 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 36 dagar
    23 mars kl 18:23




Ladda ner broschyr