bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Bordsspegel 12916127



*

nr 1291 6127


Bordsspegel

nysilver. Höjd: 33 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 november 2019
kl 20:18:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 11:43:48 1      300 kr
25/11 15:57:06 2      600 kr
25/11 20:01:16 3      400 kr
25/11 20:01:16 2      450 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:39 3      600 kr
25/11 20:01:39 2      600 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:52 3      700 kr
25/11 20:12:50 2      800 kr
25/11 20:13:32 3      Vinnande bud
25/11 20:14:08 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsspegel nysilver pläter speglar
  • 6301 Spegel
    3 delad, 1960-tal, Teak, 64x87 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 18:19
  • 6419 Spegel
    Metall, 116x60 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 20:11
  • 6602 Spegel
    omkring 1900, rokokostil, 110x58 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 19:50
  • 6030 Spegel
    Orientalisk, Pärlemointarsia, 56x34 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 20:09
  • 6388 Spegel
    Rokokostil, 110x51 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 18:39
  • 6300 Spegel
    Sengustaviansk, 102x51 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 19:55




Ladda ner broschyr