KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13416263

nr 1341 6263

Sam Middleton

(1927-2015), USA

Blandteknik, Sam Middleton (1927-2015), USA. Signerad, daterad 1960. Blandteknik/kollage på papper. Bladets mått: 38x50cm

Konditionsrapport: skador, revor, lagning, tejprester

Sam Middleton, amerikansk bildkonstnär född 1927, död 2015.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

9.000 kr

måndag 17 augusti 2020
kl 18:20:40

Sam Middleton

Läs mer om Sam Middleton