KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12914357

nr 1291 4357

James Coignard

(1925-2008), Frankrike

Blandteknik, James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 70/75. Motivet: 69x50 cm

James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

måndag 25 november 2019
kl 20:58:49

James Coignard

Läs mer om James Coignard