KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13431011

nr 1343 1011

Åke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Blandteknik, Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stockholms Stadshus. Signerad, daterad 1930. Motivet: 22x27 ca

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 18:37:26

23/8 14:04:17 1      500 kr
24/8 18:28:34 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Åke Nothberg

Läs mer om Åke Nothberg